ERA-3AHD38R3V
DigiKeys varenummer
10-ERA-3AHD38R3VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERA-3AHD38R3V
Beskrivelse
RES 38.3 OHM 0.50% 50PPM 0603
Detaljeret beskrivelse
38.3 Ohms ±0,5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)