ERA-3AEB47R5V
DigiKeys varenummer
P47.5DBTR-ND - Tape & Reel (TR)
P47.5DBCT-ND - Afskåret tape (CT)
P47.5DBDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERA-3AEB47R5V
Beskrivelse
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
47.5 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
ERA-3AEB47R5V Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)