ERA-3AEB1821V
DigiKeys varenummer
P1.82KDBTR-ND - Tape & Reel (TR)
P1.82KDBCT-ND - Afskåret tape (CT)
P1.82KDBDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERA-3AEB1821V
Beskrivelse
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
1.82 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
ERA-3AEB1821V Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)