ERA-1ARW1181C
DigiKeys varenummer
P121892TR-ND - Tape & Reel (TR)
P121892CT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
ERA-1ARW1181C
Beskrivelse
RES SMD 1.18K OHM 1/20W 0201
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.18 kOhms ±0,05% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
ERA-1ARW1181C Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)