ERA-1AEB1401C
DigiKeys varenummer
ERA-1AEB1401C-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
ERA-1AEB1401C
Beskrivelse
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/20W 0201
Detaljeret beskrivelse
1.4 kOhms ±0,1% 0,05W, 1/20W Chipmodstand 0201 (0603 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
ERA-1AEB1401C Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,024" L x 0,012" B (0,60mm x 0,30mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,010" (0,26mm)