EEV-TG1E681UQ
DigiKeys varenummer
PCE3643TR-ND - Tape & Reel (TR)
PCE3643CT-ND - Afskåret tape (CT)
PCE3643DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EEV-TG1E681UQ
Beskrivelse
CAP ALUM 680UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
680 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 120mOhm @ 100kHz 2000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
EEV-TG1E681UQ Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
520 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
800 mA @ 100 kHz
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,531" (13,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Overflademonterings fladestørrelse
0,531" L x 0,531" B (13,50mm x 13,50mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
120mOhm @ 100kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 125°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Driftstemperatur
-40°C – 125°C