EEU-FS0J103B
DigiKeys varenummer
P122280CT-ND - Afskåret tape (CT)
P122280TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FS0J103B
Beskrivelse
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V RADIAL
Detaljeret beskrivelse
10000 µF 6.3 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-FS0J103B Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
3.056 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
3.82 A @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
14 mOhms
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C