EEU-FR1V681
DigiKeys varenummer
P14514-ND
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FR1V681
Beskrivelse
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
680 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-FR1V681 Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.635 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
2.18 A @ 100 kHz
Emballage
Bulk
Impedans
20 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C