EEU-FR1H471B
DigiKeys varenummer
P15378CT-ND - Afskåret tape (CT)
P15378TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FR1H471B
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
470 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-FR1H471B Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.695 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
2.26 A @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
22 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C