EEU-FR1E272SB
DigiKeys varenummer
P15356CT-ND - Afskåret tape (CT)
P15356TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FR1E272SB
Beskrivelse
CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL
Detaljeret beskrivelse
2700 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-FR1E272SB Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
2.64 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
3.3 A @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
17 mOhms
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C