EEU-FR1E102E
DigiKeys varenummer
10-EEU-FR1E102E-ND
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FR1E102E
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-FR1E102E Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.635 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
2.18 A @ 100 kHz
Emballage
Bulk
Impedans
20 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C