EEU-FR1C102LJ
DigiKeys varenummer
10-EEU-FR1C102LJCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEU-FR1C102LJTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FR1C102LJ
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 9000 timer @ 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
1.17 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.56 A @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
30 mOhms
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
9000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C