EEU-FR1C102B
DigiKeys varenummer
P15331CT-ND - Afskåret tape (CT)
P15331TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FR1C102B
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 8000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-FR1C102B Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.343 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
1.79 A @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
28 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,689" (17,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
8000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C