EEU-FR1A681B
DigiKeys varenummer
P15327CT-ND - Afskåret tape (CT)
P15327TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FR1A681B
Beskrivelse
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
680 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-FR1A681B Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
712.5 mA @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
950 mA @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
56 mOhms
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Spænding - Nominel
10 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C