EEU-FR0J222B
DigiKeys varenummer
P15308CT-ND - Afskåret tape (CT)
P15308TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FR0J222B
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 6.3 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EEU-FR0J222B Modeller
Kategori
Applikationer
Mfr
Rippel strøm @ lav frekvens
1.744 A @ 120 Hz
Serie
Rippel strøm @ høj frekvens
2.18 A @ 100 kHz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Impedans
20 mOhms
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C