EEU-FK1E471B
DigiKeys varenummer
10-EEU-FK1E471BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEU-FK1E471BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FK1E471B
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
470 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 4000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-FK1E471B Modeller
Kategori
Klassificeringer
Rippel strøm @ lav frekvens
675 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
900 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
63 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Højde - Monteret (maks.)
0,551" (14,00mm)
Levetid @ temp.
4000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C