EEU-FK1A821L
DigiKeys varenummer
P124272-ND
Producenter
Producentens varenummer
EEU-FK1A821L
Beskrivelse
CAP ALUM 820UF 20% 10V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
820 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-FK1A821L Modeller
Kategori
Klassificeringer
Rippel strøm @ lav frekvens
645 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
860 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
62 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
10 V
Højde - Monteret (maks.)
0,650" (16,50mm)
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C