EEU-ED2G470SB
DigiKeys varenummer
10-EEU-ED2G470SBCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEU-ED2G470SBTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-ED2G470SB
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
47 µF 400 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEU-ED2G470SB Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Rippel strøm @ lav frekvens
336 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
840 mA @ 100 kHz
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
400 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-25°C – 105°C