EEU-ED2E220B
DigiKeys varenummer
P19624CT-ND - Afskåret tape (CT)
P19624TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEU-ED2E220B
Beskrivelse
CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 8000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EEU-ED2E220B Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
224 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
560 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
8000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-25°C – 105°C