EEU-ED2E220B | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | EEU-ED2E220B |
Beskrivelse | CAP ALUM 22UF 20% 250V RADIAL TH |
Producentens standard leveringstid | 31 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 22 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 8000 timer @ 105°C |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | EEU-ED2E220B Modeller |
Kategori | Polarisering Polar |
Mfr | Applikationer |
Serie | Rippel strøm @ lav frekvens 224 mA @ 120 Hz |
Emballage Afskåret tape (CT) Tape & Box (TB) | Rippel strøm @ høj frekvens 560 mA @ 100 kHz |
Varestatus Aktiv | Lederafstand 0,197" (5,00mm) |
Kapacitans | Størrelse/dimension 0,394" diam. (10,00mm) |
Tolerance ±20% | Højde - Monteret (maks.) 0,866" (22,00mm) |
Spænding - Nominel 250 V | Monteringstype |
Levetid @ temp. 8000 timer @ 105°C | Pakke/hus Radial, Dåse |
Driftstemperatur -25°C – 105°C | Grundlæggende varenummer |