EEH-ZU1V471UP
DigiKeys varenummer
10-EEH-ZU1V471UPTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-EEH-ZU1V471UPCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-ZU1V471UPDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EEH-ZU1V471UP
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 470UF 20% 35V SMD
Detaljeret beskrivelse
470 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 11mOhm 4000 timer @ 135°C
Driftstemperatur
-55°C – 135°C
Rippel strøm @ lav frekvens
750 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
5 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
470 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,504" (12,80mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
35 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
11mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 135°C