EEH-ZU1J181UV
DigiKeys varenummer
10-EEH-ZU1J181UVTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-EEH-ZU1J181UVCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-ZU1J181UVDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EEH-ZU1J181UV
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 180UF 20% 63V SMD
Detaljeret beskrivelse
180 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 10mOhm 4000 timer @ 135°C
Driftstemperatur
-55°C – 135°C
Rippel strøm @ lav frekvens
825 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
5.5 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
180 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,673" (17,10mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
63 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
10mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 135°C