EEH-ZS1E102UV
DigiKeys varenummer
10-EEH-ZS1E102UVTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-EEH-ZS1E102UVCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-ZS1E102UVDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EEH-ZS1E102UV
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 1000UF 20% 25V SMD
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 11mOhm 4000 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EEH-ZS1E102UV Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Producenter
Panasonic Industry
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
800 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
4 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
1000 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,673" (17,10mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
11mOhm
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C