EEH-ZE1H101V | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | EEH-ZE1H101V |
Beskrivelse | CAP ALUMHYB 100UF 20% 50V SMD |
Producentens standard leveringstid | 23 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 100 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 28mOhm 2000 timer @ 145°C |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | EEH-ZE1H101V Modeller |
Kategori | Driftstemperatur -55°C – 145°C |
Producenter Panasonic Industry | Klassificeringer AEC-Q200 |
Serie | Applikationer Automotive |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Rippel strøm @ lav frekvens 120 mA @ 100 Hz |
Varestatus Aktiv | Rippel strøm @ høj frekvens 800 mA @ 100 kHz |
Type Hybrid | Størrelse/dimension 0,394" diam. (10,00mm) |
Kapacitans 100 µF | Højde - Monteret (maks.) 0,413" (10,50mm) |
Tolerance ±20% | Overflademonterings fladestørrelse 0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm) |
Spænding - Nominel 50 V | Monteringstype Overflademontering |
ESR (ækvivalent seriemodstand) 28mOhm | Pakke/hus Radial, Indkapsling - SMD |
Levetid @ temp. 2000 timer @ 145°C | Grundlæggende varenummer |