EEH-AZT1J820B
DigiKeys varenummer
10-EEH-AZT1J820BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-AZT1J820BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEH-AZT1J820B
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 82UF 20% 63V TH
Detaljeret beskrivelse
82 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 25mOhm 4000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
EEH-AZT1J820B Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
420 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.8 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
82 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
25mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C