EEH-AZT1J470B
DigiKeys varenummer
10-EEH-AZT1J470BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-AZT1J470BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEH-AZT1J470B
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 63V TH
Detaljeret beskrivelse
47 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 32mOhm 4000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
EEH-AZT1J470B Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
360 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.4 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
47 µF
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
32mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C