EEH-AZT1H101B
DigiKeys varenummer
10-EEH-AZT1H101BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-AZT1H101BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEH-AZT1H101B
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 50V TH
Detaljeret beskrivelse
100 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 23mOhm 4000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
EEH-AZT1H101B Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
435 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.9 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
100 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
23mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C