EEH-AZS1E561B
DigiKeys varenummer
10-EEH-AZS1E561BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-AZS1E561BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEH-AZS1E561B
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 560UF 20% 25V TH
Detaljeret beskrivelse
560 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 14mOhm 4000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
EEH-AZS1E561B Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
600 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
4 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
560 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,657" (16,70mm)
Spænding - Nominel
25 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
14mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C