EEH-AZC1K470B
DigiKeys varenummer
10-EEH-AZC1K470BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-AZC1K470BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEH-AZC1K470B
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 80V TH
Detaljeret beskrivelse
47 µF 80 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 36mOhm 4000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
EEH-AZC1K470B Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
204 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.36 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
47 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
80 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
36mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C