EEH-AZC1J680B
DigiKeys varenummer
10-EEH-AZC1J680BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-AZC1J680BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEH-AZC1J680B
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 68UF 20% 63V TH
Detaljeret beskrivelse
68 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 30mOhm 4000 timer @ 125°C
EDA/CAD-modeller
EEH-AZC1J680B Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rippel strøm @ lav frekvens
210 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.4 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
68 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
30mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 125°C