EEH-AZA1V101B
DigiKeys varenummer
10-EEH-AZA1V101BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-AZA1V101BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEH-AZA1V101B
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 100UF 20% 35V TH
Detaljeret beskrivelse
100 µF 35 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 27mOhm 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEH-AZA1V101B Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
345 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.3 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
100 µF
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
35 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
27mOhm
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C