EEH-AZA1H470B
DigiKeys varenummer
10-EEH-AZA1H470BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-AZA1H470BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEH-AZA1H470B
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 50V TH
Detaljeret beskrivelse
47 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 30mOhm 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEH-AZA1H470B Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
270 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.8 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
47 µF
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
30mOhm
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C