EEH-AZA1E331B
DigiKeys varenummer
10-EEH-AZA1E331BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-AZA1E331BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEH-AZA1E331B
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 330UF 20% 25V TH
Detaljeret beskrivelse
330 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 20mOhm 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
EEH-AZA1E331B Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
375 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.5 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
330 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
20mOhm
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C