EEH-AZA1E221B
DigiKeys varenummer
10-EEH-AZA1E221BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-AZA1E221BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
EEH-AZA1E221B
Beskrivelse
CAP ALUM HYBRID 220UF 20% 25V TH
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 27mOhm 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EEH-AZA1E221B Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Producenter
Panasonic Industry
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Automotive
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ lav frekvens
345 mA @ 100 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
2.3 A @ 100 kHz
Type
Hybrid
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
220 µF
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Hulmontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
27mOhm
Pakke/hus
Radial, Dåse
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C