ECQ-UAAV184T1
DigiKeys varenummer
10-ECQ-UAAV184T1-ND
Producenter
Producentens varenummer
ECQ-UAAV184T1
Beskrivelse
CAP FILM 0.18UF 10% 310VAC RAD
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.18 µF Filmkondensatorer 310V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ECQ-UAAV184T1 Modeller
Kategori
Monteringstype
Hulmontering
Størrelse/dimension
0,728" L x 0,315" B (18,50mm x 8,00mm)
Emballage
Bulk
Højde - Monteret (maks.)
0,669" (17,00mm)
Varestatus
Forældet
Terminering
PC-ben
Kapacitans
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Tolerance
±10%
Applikationer
Automotive; EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - AC
310V
Klassificeringer
AEC-Q200, X2
Dielektrisk materiale
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-40°C – 110°C