ECQ-UAAF104M det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
TDK
På lager: 118.730
Datablad
Direkte
KEMET
På lager: 1.632
Datablad
KEMET
På lager: 973
Similar
TDK
0.1 µF Filmkondensatorer 275V Polypropylen (PP), Metalliseret Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
ECQ-UA Series Metallized Polypropylene Film Capacitors
ECQ-UAAF104M
DigiKeys varenummer
P14779-ND
Producenter
Producentens varenummer
ECQ-UAAF104M
Beskrivelse
CAP FILM 0.1UF 20% 275VAC RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
ECQ-UAAF104M Modeller
Kategori
Monteringstype
Hulmontering
Størrelse/dimension
0,689" L x 0,197" B (17,50mm x 5,00mm)
Emballage
Bulk
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Varestatus
Forældet
Terminering
PC-ben
Kapacitans
Lederafstand
0,591" (15,00mm)
Tolerance
±20%
Applikationer
EMI, RFI-beskyttelse
Spændingsklassifikation - AC
275V
Klassificeringer
X2
Dielektrisk materiale
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-40°C – 110°C