ECQ-E2273JBB
DigiKeys varenummer
10-ECQ-E2273JBB-ND
Producenter
Producentens varenummer
ECQ-E2273JBB
Beskrivelse
CAP FILM 0.027UF 5% 250VDC RAD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.027 µF Filmkondensatorer 250V Polyester, Metalliseret Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ECQ-E2273JBB Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Mfr
Monteringstype
Hulmontering
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,311" L x 0,169" B (7,90mm x 4,30mm)
Varestatus
Aktiv
Højde - Monteret (maks.)
0,480" (12,20mm)
Kapacitans
Terminering
PC-ben
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Spændingsklassifikation - DC
250V