ECA-1JM220B
DigiKeys varenummer
P19537CT-ND - Afskåret tape (CT)
P19537TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ECA-1JM220B
Beskrivelse
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ECA-1JM220B Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
105 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
178.5 mA @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C