ECA-1EM100I
DigiKeys varenummer
10-ECA-1EM100ICT-ND - Afskåret tape (CT)
10-ECA-1EM100ITB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ECA-1EM100I
Beskrivelse
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL TH
Detaljeret beskrivelse
10 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Rippel strøm @ høj frekvens
85 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Spænding - Nominel
25 V
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Grundlæggende varenummer
Driftstemperatur
-40°C – 85°C