ECA-1EHG102B
DigiKeys varenummer
P19517CT-ND - Afskåret tape (CT)
P19517TB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ECA-1EHG102B
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ECA-1EHG102B Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
680 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
782 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C