ECA-0JHG222B
DigiKeys varenummer
10-ECA-0JHG222BCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-ECA-0JHG222BTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
ECA-0JHG222B
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 6.3 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ECA-0JHG222B Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
710 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
816.5 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,669" (17,00mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C