AGQ20TS12W kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Panasonic Industry
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Panasonic Industry
På lager: 0
Datablad
Universal Relæ DPDT (2 Form C) Overflademontering
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AGQ20TS12W
DigiKeys varenummer
255-AGQ20TS12W-ND
Producenter
Producentens varenummer
AGQ20TS12W
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Spoletype
Ikke-låsende
Producenter
Panasonic Electric Works
Termineringsudformning
Mågevinge
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
9VDC
Emballage
Bulk
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
4 ms
Monteringstype
Overflademontering
Frakoblingstid
4 ms
Spolespænding
12VDC
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmateriale
Sølv-nikkel (AgNi), Guld (Au)
Kontaktnormering (Strøm)
2 A
Godkendelsesagentur
BSI, cURus
Switch-spænding
125VAC, 110VDC - maks.
Relætype
Universal
Belastning - Maks omskiftning
250VA, 220W
Spolemodstand
1.026 kOhms
Spolestrøms
11.7 mA