20SVPF390M
DigiKeys varenummer
P16500TR-ND - Tape & Reel (TR)
P16500CT-ND - Afskåret tape (CT)
P16500DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
20SVPF390M
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 390UF 20% 20V SMD
Producentens standard leveringstid
42 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
390 µF 20 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 14mOhm 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
20SVPF390M Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Producenter
Panasonic Industry
Applikationer
Universal
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
247.5 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
4.95 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Type
Polymer
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Kapacitans
390 µF
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nominel
20 V
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
ESR (ækvivalent seriemodstand)
14mOhm
Grundlæggende varenummer
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C