16SVPG330MX
DigiKeys varenummer
10-16SVPG330MXTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-16SVPG330MXCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-16SVPG330MXDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
16SVPG330MX
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
330 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 16mOhm 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
16SVPG330MX Modeller
Kategori
ESR (ækvivalent seriemodstand)
16mOhm
Producenter
Panasonic Industry
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ lav frekvens
205 mA @ 120 Hz
Type
Polymer
Rippel strøm @ høj frekvens
4.1 A @ 100 kHz
Kapacitans
330 µF
Monteringstype
Overflademontering
Tolerance
±20%
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
Spænding - Nominel
16 V