ERJ-12ZYJ272U
DigiKeys varenummer
P2.7KWTR-ND - Tape & Reel (TR)
P2.7KWCT-ND - Afskåret tape (CT)
P2.7KWDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ERJ-12ZYJ272U
Beskrivelse
RES 2.7K OHM 5% 3/4W 2010
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.7 kOhms ±5% 0,75W, 3/4W Chipmodstand 2010 (5025 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
ERJ-12ZYJ272U Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,197" L x 0,098" B (5,00mm x 2,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)