EEH-ZU1J121UV
DigiKeys varenummer
10-EEH-ZU1J121UVTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-EEH-ZU1J121UVCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-ZU1J121UVDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EEH-ZU1J121UV
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 120UF 20% 63V SMD
Detaljeret beskrivelse
120 µF 63 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 12mOhm 4000 timer @ 135°C
Driftstemperatur
-55°C – 135°C
Rippel strøm @ lav frekvens
720 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
4.8 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
120 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,516" (13,10mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
63 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
12mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 135°C