EEH-ZU1E681UV
DigiKeys varenummer
10-EEH-ZU1E681UVTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-EEH-ZU1E681UVCT-ND - Afskåret tape (CT)
10-EEH-ZU1E681UVDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EEH-ZU1E681UV
Beskrivelse
CAP ALUMHYB 680UF 20% 25V SMD
Detaljeret beskrivelse
680 µF 25 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 10mOhm 4000 timer @ 135°C
Driftstemperatur
-55°C – 135°C
Rippel strøm @ lav frekvens
795 mA @ 100 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
5.3 A @ 100 kHz
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
680 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,516" (13,10mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
25 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
10mOhm
Levetid @ temp.
4000 timer @ 135°C