EEF-CX0J221R
DigiKeys varenummer
P18999TR-ND - Tape & Reel (TR)
P18999CT-ND - Afskåret tape (CT)
P18999DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
EEF-CX0J221R
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 6.3 V Aluminium – Polymerkondensatorer 2917 (7343 metrisk) 15mOhm 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EEF-CX0J221R Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Panasonic Industry
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
5.1 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,287" L x 0,169" B (7,30mm x 4,30mm)
Type
Polymer
Højde - Monteret (maks.)
0,075" (1,90mm)
Kapacitans
220 µF
Overflademonterings fladestørrelse
Tolerance
±20%
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nominel
6.3 V
Pakke/hus
2917 (7343 metrisk)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
15mOhm