TXD2SA-2M-24V-X kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Panasonic Industry
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Panasonic Industry
På lager: 0
Datablad
Universal Relæ DPDT (2 Form D) Overflademontering
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
TXD2SA-2M-24V-X
DigiKeys varenummer
TXD2SA-2M-24V-X-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TXD2SA-2M-24V-X
Beskrivelse
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Termineringsudformning
Mågevinge
Producenter
Panasonic Electric Works
Forseglings normering
Forseglet - fuldt
Serie
Aktiveringsniveau-spænding
18VDC
Emballage
Tape & Reel (TR)
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
4 ms
Monteringstype
Overflademontering
Frakoblingstid
4 ms
Spolespænding
24VDC
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Kontaktform
DPDT (2 Form D)
Kontaktmateriale
Sølv (Ag), Guld (Au)
Kontaktnormering (Strøm)
1 A
Godkendelsesagentur
BSI, cURus
Switch-spænding
110VDC - maks.
Relætype
Universal
Belastning - Maks omskiftning
110W
Spolemodstand
2.13 kOhms
Spolestrøms
11.3 mA