TQ2SA-L-12V-X
DigiKeys varenummer
TQ2SA-L-12V-X-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
TQ2SA-L-12V-X
Beskrivelse
RELAY TELECOM DPDT 500MA 12V
Spoletype
Låsende, Enkelt spole
Aktiveringsniveau-spænding
9VDC
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spolespænding
12VDC
Godkendelsesagentur
cURus
Kontaktnormering (Strøm)
500 mA
Switch-spænding
125VAC, 220VDC - maks.
Spolemodstand
2.06 kOhms
Belastning - Maks omskiftning
250VA, 440W
Grundlæggende varenummer
Spolestrøms
5.8 mA